Programy/Projekty/Innowacje

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że od kwietnia 2022 roku ZSP Nr 3 w Radomiu
zmierza w kierunku przyłączenia do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Mamy nadzieję, że obowiązki, jakie są z tym faktem związane oraz wszelkie działania, jakie podejmujemy w celu poszerzenia edukacji zdrowotnej u dzieci, pozwolą nam wkrótce uzyskać certyfikat „Przedszkola Promującego Zdrowie”.

Działania PP20 w roku szkolnym 2021 - 2022:

Działania PSP10 w roku szkolnym 2021 - 2022:

Warsztaty Kulinarne w kl. 1-3 - "Dzień Zdrowego Śniadania”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Uczniowie w tym Dniu przygotowali w swoich klasach przepyszne śniadanie bogate w witaminy. Wykorzystali do tego świeże i zdrowe produkty. Z ogromnym zapałem siekali, kroili, smarowali, dekorowali. Na stole znalazły się potrawy tzw. zdrowej żywności, bajecznie udekorowane, zachęcające swym apetycznym wyglądem. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady właściwego zachowania się przy stole oraz obejrzały filmy edukacyjne związane z tematyką zdrowego odżywiania. Trzeba przyznać, że dzień bardzo się spodobał uczniom, ponieważ po Śniadaniu wszyscy nabrali Mocy.

Zajęcia Ogrodnicze

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zamienili się w ogrodników. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym, który jest dla uczniów doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań oraz eksperymentów. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci miały możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin oraz nauczyć się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Wielkanoc

W ostatnim dniu zajęć przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas 1-3 celebrowali nadchodzące Święta 🐣 Brali udział w warsztatach plastycznych, przyrodniczych oraz kulinarnych. Uczniowie przygotowali wiosenne stroiki, ozdabiali pisanki oraz kajmakowe babeczki. Ponadto klasy usiadły przy świątecznych stołach, na których gościły wielkanocne wypieki 🥧🥮 Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu ☀️, gdzie uczniowie rozwiązywali świąteczne zagadki oraz poszukiwali 🔍 słodkości pozostawionych przez wielkanocnego zająca 🐇 Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie najmłodszych klas wraz z dziećmi z oddziałów przygotowawczych z kl 1-3 z Ukrainy mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne oraz pokazali swoją kreatywność, wykonując różnego rodzaju kartki wielkanocne. Powstały przepiękne prace.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🇵🇱 Klasy pierwsze przygotowały oraz zaprezentowały krótką lekcję patriotyzmu uczniom naszej szkoły oraz grupom przedszkolnym.

Tydzień Bezpieczeństwa w Naszej Szkole

W dniach 16 – 20 maja w naszej szkole obchodzony był Tydzień Bezpieczeństwa w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. W akcji wzięły udział klasy 1-3, 4, 7, oddziały przygotowawcze oraz świetlica szkolna. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania się w szkole 🏫 i w domu 🏡 oraz numery alarmowe 1️⃣1️⃣2️⃣. Uczniowie klas młodszych dowiedzieli się między innymi: – czym jest kultura osobista, kultura słowa, – dlaczego, tak ważna jest nietykalność cielesna każdego człowieka, – jak należy się zachować w stosunku do obcych osób oraz nieznanych zwierząt, – co to znaczy bezpieczne podróżowanie, – w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny. Uczniowie klas 1-3 realizowali również zadania z tematu „Bezpieczny Uczeń” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Ponadto uczniowie klas starszych omówili dodatkowo tematy związane z niebezpiecznym zjawiskiem hejtu oraz sposobami ochrony przed używkami.

 

Przedszkole Publiczne Nr 20 w Radomiu