Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3. ZSP3 Radom.

Aktualności

Dień otwarty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu

ZDROWIE TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB!!!
9 kwietnia uczniowie klasy 7b wybrali się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu na dzień otwarty zorganizowany z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnicy wydarzenia mogli:
🧪 poznać pracę sanepidu „od kuchni” – zobaczyć laboratoria, sprzęt i dowiedzieć się, czym zajmują się pracownicy
🦠 dowiedzieć się więcej o zdrowiu i profilaktyce – jak zapobiegać chorobom, dbać o higienę i bezpieczeństwo
📚 poszerzyć wiedzę szkolną w praktyce – szczególnie z biologii i edukacji zdrowotnej
👩‍🔬 porozmawiać ze specjalistami – zadać pytania dotyczące zdrowego stylu życia, zagrożeń i badań
🎯 wziąć udział w pokazach przygotowanych specjalnie dla uczniów
Krótko mówiąc: była to edukacyjna wycieczka, która miała pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jak dbać o zdrowie i jak funkcjonuje instytucja zajmująca się jego ochroną.