Międzynarodowy Dzień Nordic Walking w grupie 4c.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną” dzieci z grupy 4c obchodziły Międzynarodowy Dzień Nordic Walking. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać tę ciekawą formę aktywności fizycznej oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo poruszać się z kijami do nordic walking. Celem zajęć było promowanie aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, a także stworzenie warunków sprzyjających zorganizowanej aktywności fizycznej. Przedszkolaki doskonaliły krok marszowy i ruch naprzemienny, poznawały technikę chodzenia z kijami oraz uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych z wykorzystaniem kijów Nordic Walking. Zajęcia były również doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji i czerpania radości z aktywności ruchowej. Ćwiczenia wspierały rozwój sprawności fizycznej dzieci oraz stymulowały pracę układu krążeniowo-oddechowego. To był dzień pełen energii, uśmiechu i zdrowej aktywności! 🌿🚶‍♀️🚶‍♂️💚

Przedszkole Publiczne Nr 20 w Radomiu