Biblioteka

Biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – Marzena Chruścińska

 

 Poniedziałek 6.50 – 13.30

              Wtorek 6.50 – 10.25 i 12.10 – 15.15

Środa           6.50 – 12.55

 Czwartek      6.50 – 15.15

 Piątek           6.50 – 10.00

 

 

KONKURS RECYTATORSKI ,,STROFY O MAMIE I TACIE”

,,Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska” Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim obchodzony jest Dzień Taty. W podzięce za trud i wychowanie uczniowie naszej szkoły z klas I -III i klasy IV wzięli udział w Konkursie Recytatorskim ,,Strofy o mamie i tacie” w bibliotece szkolnej. Pani dyrektor Jolanta Mączyńska przywitała uczniów i zachęciła do pięknej recytacji. Maria Zając uczennica klasy lllb zaśpiewała piosenkę, pt: ,,Cudownych rodziców mam”. Jury w składzie: M. Chruścińska, M. Kaszuba, M. Wideńska oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję i interpretację i wyłoniło zwycięzców konkursu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały piękne wiersze, które były istnym hołdem złożonym swoim rodzicom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci konkursu dyplomy i piękne książki. Ten piękny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem taki dzień się zdarza raz w roku a podziękowań było tysiące. Dziękujemy Dyrekcji, rodzicom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS II ,,MISTRZ ORTOGRAFII”

,,Znajomość języka jest kluczem do mądrości” 9 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Orograficznego dla klas II w bibliotece szkolnej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością ortografii i poprawnie rozwiązać podane im polecenia: wpisać brakujące litery, rozwiązać rebusy ortograficzne, uzupełnić zdania. W konkursie udział wzięło 21 uczniów klas II i choć polecenia nie były łatwe aż 10 z nich otrzymało znaczące miejsca w Konkursie Ortograficznym. Z tej okazji dyrektor szkoły Mirosława Ruta wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy. Bardzo dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc i przygotowanie do Konkursu Orograficznego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Anna Kalwarczyk Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH I – III ,,BAJKOWE KRAINY – OD GNIEWU I ZŁOŚCI DO WIELKIEJ RADOŚCI”

Emocje w znacznym stopniu wpływają na decyzję i zachowania, które podejmujemy każdego dnia. Są odpowiedzią na wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami lub efektem niezaspokojonych potrzeb. Żeby sobie z nimi radzić w klasach I – III realizowany był projekt edukacyjny ,,Bajkowe krainy – od gniewu i złości do wielkiej radości” przez panie z Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie słuchali bajek o emocjach: radości, nieśmiałości, obejrzeli trzy przedstawienia teatrzyku japońskiego ,,O panach palcach”, ,,Czułość „, ,,W lustrzanej sali”, uczestniczyli w prowadzonych zajęciach a na zakończenie zadawali wiele pytań. Uczniowie dzięki udziału w projekcie poszerzyli swoją wiedzę o emocjach oraz zrozumieli, że uczucia odgrywają bardzo ważną rolę, a te pozytywne rozjaśniają nam każdy dzień naszego życia. Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta, Katarzyna Pałgan. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ZIMA W MOICH ULUBIONYCH KSIĄŻKACH

,,Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca”. Zima to pora roku, która jest sroga i wymagająca, ale bywa też piękna i bajkowa. By uchwycić piękno zimy został zorganizowany konkurs plastyczny ,,Zima w moich ulubionych książkach”. Na konkurs wpłynęło prawie 30 prac uczniów. Pomysłowość uczniów była zaskakująca. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych. Uczniowie przedstawiali piękno zimy w takich książkach jak: Anaruk chłopiec z Grenlandii, Zaczarowana zagroda, O wróbelku Elemelku, Królowa Śniegu, Dziadek do orzechów i wiele innych. W dniu 3 marca w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Pani dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie w przeprowadzeniu konkursu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów!!! Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III

,,Ortografia jest kluczem do naszych serc pięknie napisanych opowiadań, wierszy i poematów”. Ortografii uczymy się od dzieciństwa. Przyswajamy sobie reguły ortograficzne by nie popełniać błędów i pięknie pisać w naszym ojczystym języku. Trudno nam przyswoić wszystkie zasady, wciąż musimy się uczyć i często je powtarzać. By doskonalić ortografię uczniów klas III został zorganizowany Konkurs ortograficzny w styczniu, a w dniu 17 lutego nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie. Dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe albumy i dyplomy dla laureatów konkursu a wszystkim uczniom dyplomy za udział. Laureatom życzymy dalszych sukcesów w potyczkach ortograficznych Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Anna Kalwarczyk. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ ,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

,,Jeśli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były bardziej inteligentne czytaj im więcej bajek ” Albert Einstein 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto Kubusia Puchatka, Kaczora Donalda, Myszki Miki, Smerfów i wielu innych postaci. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszy strój ,,Moja ulubiona postać z bajki”, w którym wzięło udział 61 uczniów. 8 listopada dzieci prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek. Jury w składzie: M.Kaszuba, F.Bilewska, M.Chruścińska i M.Bachorska przy ocenie strojów wzięło pod uwagę: pomysł i oryginalność i wyłoniło zwycięzców konkursu. Dyrektor Mirosława Ruta i Dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyły laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom dyplomy. Pamiętajmy, że bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Bardzo dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

,,Poezja jest rodzajem muzyki, trzeba ją słyszeć by móc o niej sądzić” Wolter. W dniu 3 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VIII. W konkursie udział wzięło 33 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: dyrektor Jolanta Mączyńska, Marzena Chruścińska i Monika Kaszuba oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcja i interpretacja i wyłoniło zwycięzców konkursu. W kategorii klas I – III, pierwsze miejsce zajęła Nikola Sygocka ucz. kl.II B, drugie miejsce Jan Załęski ucz. kl. I A/I, a trzecie miejsce Lena Marszałek ucz. kl.III B. W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Natalia Fokt ucz. kl. VII A. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Bardzo dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu rodzicom i wychowawcom, a uczestnikom życzę dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,BARWY JESIENI” 

,,Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” Albert Camus. W dniu 20 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Barwy jesieni”.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. W konkursie udział wzięło 39 uczniów naszej szkoły. Prace uczniów były przepiękne, toteż jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. Oceniając prace uczniów jury wzięło pod uwagę: samodzielność, pomysł, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców. Pani dyrektor Mirosława Ruta i pani dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyły laureatom piękne książki i dyplomy. Wszystkim wychowawcom i uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach !!! Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Radomiu ul. Długojowska 6