Biblioteka

Biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – Marzena Chruścińska

                              Poniedziałek    7.30 – 12.05, 13.10 – 14.10, 15.05 – 16.00

                                  Wtorek     7.30 – 8.00, 10.00 – 15.00                 

Środa     7.30 – 15.00

               Czwartek     7.30 – 10.00, 12.00 – 14.30

Piątek     7.30 – 13.00

 

 

LOGOPEDIA W EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ

Z przyjemnością informujemy ze konkurs plastyczny dla uczniów kl. 1-6 pt.,,Logopedia w edukacji patriotycznej” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było rozbudzenie twórczości plastycznej i językowej uczniów, rozwijanie własnej wyobraźni, oryginalności pomysłów, ćwiczenie sprawności językowej i manualnej, wzbogacenie warsztatu plastycznego oraz prezentowanie różnorodnych form i technik plastycznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu jak również wychowawcom klas za ogromne zaangażowanie. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy konkursu:
Justyna Wrotniak, Ewa Kapusta, Maria Widenska, Małgorzata Drab- Zawisza, Marzena Chruścińska.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,BARWY JESIENI”

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,BARWY JESIENII” odbyło się 2 października 2023 roku. Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem „Jesień od zawsze była inspiracją dla malarzy i poetów. Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsza pora roku. Aby uchwycić piękno jesieni został zorganizowany konkurs plastyczny ,,Barwy jesieni”. W konkursie udział wzięło ponad 40 uczniów z naszej szkoły. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych, toteż jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. Dyrektor Jolanta Mączyńska powitała uczestników konkursu a pani Marzena Chruścińska wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki dla laureatów. Bardzo dziękujemy Dyrekcji rodzicom i wychowawcom za pomoc przy organizacji konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

KONKURS RECYTATORSKI ,,STROFY O MAMIE I TACIE”

KONKURS RECYTATORSKI ,,STROFY O MAMIE I TACIE” ,,Matka – to jedyna osoba, która cię pokochała zanim cię poznała” Mama to najpiękniejsze słowo świata, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, która oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci dla dobra dziecka. 26 maja obchodzimy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w podzięce za trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich pociech uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim ,,Strofy o mamie i tacie”. Pani dyrektor Jolanta Mączyńska powitała uczestników i życzyła wszystkim uczniom pięknej recytacji i otrzymania wymarzonych miejsc. Piękne wiersze recytowane przez dzieci mówiły jak wiele zawdzięczają swojej mamie i swojemu tacie, toteż jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. W Konkursie ocenie podlegał: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcja i interpretacja. Pani dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki i słodkości dla zwycięzców a wszystkim uczestnikom dyplomy za udział w Konkursie. Dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom i rodzicom za przeprowadzenie i przygotowanie uczniów do Konkursu. Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta, Monika Kaszuba Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!
 

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-HISTORYCZNEGO ,,KONSTYTUCJA 3 MAJA”

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-HISTORYCZNEGO ,,KONSTYTUCJA 3 MAJA” ,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka ale dlatego , że własna” Konstytucja 3 Maja była pierwsza w Europie i drugą na świecie ustawą, która unowocześniła ustrój Polski ratując jej suwerenność. Obowiązywała 14 miesięcy, ale do dzisiaj jest fundamentem polskiej tradycji republikańskiej i powodem dumy dla Polaków. Z okazji 232 rocznicy jej uchwalenia został zorganizowany konkurs plastyczno- historyczny ,,Konstytucja 3 Maja” w którym udział wzięło ponad 30 uczniów klas IV – VIII. Prace uczniów wykonane były w różnych technikach plastycznych. Jury oceniając prace uczniów wzięło pod uwagę: samodzielność, pomysł, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców. Dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe dyplomy i piękne książki dla laureatów konkursu. Anna Wróbel, Marzena Chruścińska, Flawia Bilewska Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!
 

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

,,Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”. Święta Wielkanocne poprzedza Niedziela Palmowa kiedy to wierni podążają do kościołów z palmami by je poświęcić. Została ustanowiona na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali go machając gałązkami palmowymi. By podkreślić wagę Niedzieli Palmowej został w szkole zorganizowany Konkurs na ,,Najładniejsza Palmę Wielkanocną „. W konkursie udział wzięło ponad 20 uczniów, którzy wykonali piękne palmy z różnych materiałów plastycznych i ozdób wielkanocnych. Jury przy ocenie palm wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność, samodzielność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców. Panie dyrektor Mirosława Ruta i Joanna Kwietniewska – Ogórek wręczyły pamiątkowe dyplomy i książki dla laureatów konkursu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i rodzicom za pomoc przy organizacji konkursu a laureatom życzymy dalszych sukcesów!!! Marzena Chruścińska, Anna Wróbel, Ewa Kapusta, Monika Kaszuba. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS IV

,,Znajomość języka jest kluczem do mądrości” O tym jak ważna jest ortografia w języku polskim wie każdy z nas kiedy uczył się zasad ortografii i stosowanych w niej wyjątków. Ortografia jest bowiem trudna nie tylko dla obcokrajowców, ale i samych Polaków. Aby poznawać lepiej jej tajniki został zorganizowany Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV, w którym udział wzięło 18 uczniów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortografii uzupełniając tekst, wykonać ćwiczenia i rozwiązać rebusy ortograficzne. W dniu 3 lutego odbyło się jego rozstrzygnięcie. Pani dyrektor Mirosława Ruta wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i piękne książki, a wszystkim uczestnikom konkursu dyplom za udział. Bardzo dziękuję rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Justyna Wrotniak, Magdalena Slifirczyk. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

,,Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień zwykły dzień w którym gasną wszelkie spory” Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich. Istnieje wiele tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia związanych ze świętami. Nie wyobrażamy sobie świat bez przystrojonej choinki, przygotowaniu potraw wigilijnych, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd czy wysyłania kartek bożonarodzeniowych. Taki właśnie konkurs na ,,Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim” został zorganizowany u nas w szkole. W konkursie udział wzięło 70 uczniów. Kartki świąteczne wykonane były w różnych technikach plastycznych, a świąteczne piękne życzenia w języku angielskim dodawały blasku nadchodzącym świętom. Jury oceniając kartki świąteczne wzięło pod uwagę: samodzielność, oryginalność, estetykę wykonania i pomysłowość życzeń w języku angielskim i wyłoniło zwycięzców. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 grudnia 2022 roku. Dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy, książki i przybory szkolne. Bardzo dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu konkursu, a uczniom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Flawia Bilewska i Małgorzata Bachorska i Marzena Chruścińska. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

,,Poezja nie służy ułatwianiu życia ludziom. Otwiera im oczy na pewne aspekty istnienia. Poezja jest najlepszą formą wyrażania swoich uczuć, myśli i marzeń. Aby wzbudzić zainteresowanie poezją i rozwinąć wrażliwość uczniów na nią w dniu 9 listopada 2022 roku został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski w bibliotece szkolnej.Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się w dwóch kategoriach: klasy I -III i IV – VIII oraz Oddziały Przygotowawcze 1 -3. W konkursie udział wzięło około 70 uczniów. Jury oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję i intonację i wyłoniło zwycięzców konkursu. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki a wszyscy uczestnicy dyplomy wręczone przez dyrektor Mirosławę Rutę i dyrektor Jolantę Mączyńską. Bardzo dziękujemy dyrekcji, wychowawcom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ ,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 7 listopada 2022 roku został zorganizowany Konkurs na najładniejszy strój ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Do szkoły zawitały wróżki, czerwone kapturki, Batman, strażacy, biedronki, księżniczki, koty i wiele innych postaci z bajek. Jury dokonało przeglądu strojów i wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody – piękne bajki i dyplomy. Warto kultywować to święto bowiem bajki nie tylko rozweselają, ale rozwijają wyobraźnię, pamięć, przekazują ważne prawdy życiowe oraz kształtują właściwe postawy moralne dzieci. Marzena Chruścińska i Flawia Bilewska i Małgorzata Bachorska Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU,,BARWY JESIENI”

Jesień to pora roku kiedy liście opadają z drzew, wiatr wieje znacznie mocniej, a woda w stawie nabiera ponurego wyglądu. Ludzi ogarnia smutek i gorycz, że nie zobaczą przylatujących bocianów. Jesień jest jednak cudowną porą roku bowiem o jesieni powstało wiele wierszy piosenek i obrazów. O Tej pięknej porze roku został zorganizowany w klasach I -III konkurs ,,Barwy jesieni”. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 5 października 2022r. w bibliotece szkolnej. W konkursie udział wzięło ponad 60 dzieci. Prace uczniów były wykonane w różnych technikach plastycznych. Jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. Jury wzięło pod uwagę: samodzielność, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców. Dyrektor Joanna Kwietniewska – Ogórek wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy, książki i przybory szkolne, a każdemu uczestnikowi piękny długopis. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

KONKURS RECYTATORSKI ,,STROFY O MAMIE I TACIE”

,,Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska” Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim obchodzony jest Dzień Taty. W podzięce za trud i wychowanie uczniowie naszej szkoły z klas I -III i klasy IV wzięli udział w Konkursie Recytatorskim ,,Strofy o mamie i tacie” w bibliotece szkolnej. Pani dyrektor Jolanta Mączyńska przywitała uczniów i zachęciła do pięknej recytacji. Maria Zając uczennica klasy lllb zaśpiewała piosenkę, pt: ,,Cudownych rodziców mam”. Jury w składzie: M. Chruścińska, M. Kaszuba, M. Wideńska oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję i interpretację i wyłoniło zwycięzców konkursu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały piękne wiersze, które były istnym hołdem złożonym swoim rodzicom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci konkursu dyplomy i piękne książki. Ten piękny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem taki dzień się zdarza raz w roku a podziękowań było tysiące. Dziękujemy Dyrekcji, rodzicom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS II ,,MISTRZ ORTOGRAFII”

,,Znajomość języka jest kluczem do mądrości” 9 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Orograficznego dla klas II w bibliotece szkolnej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością ortografii i poprawnie rozwiązać podane im polecenia: wpisać brakujące litery, rozwiązać rebusy ortograficzne, uzupełnić zdania. W konkursie udział wzięło 21 uczniów klas II i choć polecenia nie były łatwe aż 10 z nich otrzymało znaczące miejsca w Konkursie Ortograficznym. Z tej okazji dyrektor szkoły Mirosława Ruta wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy. Bardzo dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc i przygotowanie do Konkursu Orograficznego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Anna Kalwarczyk Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH I – III ,,BAJKOWE KRAINY – OD GNIEWU I ZŁOŚCI DO WIELKIEJ RADOŚCI”

Emocje w znacznym stopniu wpływają na decyzję i zachowania, które podejmujemy każdego dnia. Są odpowiedzią na wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami lub efektem niezaspokojonych potrzeb. Żeby sobie z nimi radzić w klasach I – III realizowany był projekt edukacyjny ,,Bajkowe krainy – od gniewu i złości do wielkiej radości” przez panie z Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie słuchali bajek o emocjach: radości, nieśmiałości, obejrzeli trzy przedstawienia teatrzyku japońskiego ,,O panach palcach”, ,,Czułość „, ,,W lustrzanej sali”, uczestniczyli w prowadzonych zajęciach a na zakończenie zadawali wiele pytań. Uczniowie dzięki udziału w projekcie poszerzyli swoją wiedzę o emocjach oraz zrozumieli, że uczucia odgrywają bardzo ważną rolę, a te pozytywne rozjaśniają nam każdy dzień naszego życia. Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta, Katarzyna Pałgan. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ZIMA W MOICH ULUBIONYCH KSIĄŻKACH

,,Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca”. Zima to pora roku, która jest sroga i wymagająca, ale bywa też piękna i bajkowa. By uchwycić piękno zimy został zorganizowany konkurs plastyczny ,,Zima w moich ulubionych książkach”. Na konkurs wpłynęło prawie 30 prac uczniów. Pomysłowość uczniów była zaskakująca. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych. Uczniowie przedstawiali piękno zimy w takich książkach jak: Anaruk chłopiec z Grenlandii, Zaczarowana zagroda, O wróbelku Elemelku, Królowa Śniegu, Dziadek do orzechów i wiele innych. W dniu 3 marca w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Pani dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie w przeprowadzeniu konkursu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów!!! Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III

,,Ortografia jest kluczem do naszych serc pięknie napisanych opowiadań, wierszy i poematów”. Ortografii uczymy się od dzieciństwa. Przyswajamy sobie reguły ortograficzne by nie popełniać błędów i pięknie pisać w naszym ojczystym języku. Trudno nam przyswoić wszystkie zasady, wciąż musimy się uczyć i często je powtarzać. By doskonalić ortografię uczniów klas III został zorganizowany Konkurs ortograficzny w styczniu, a w dniu 17 lutego nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie. Dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe albumy i dyplomy dla laureatów konkursu a wszystkim uczniom dyplomy za udział. Laureatom życzymy dalszych sukcesów w potyczkach ortograficznych Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Anna Kalwarczyk. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ ,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

,,Jeśli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były bardziej inteligentne czytaj im więcej bajek ” Albert Einstein 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto Kubusia Puchatka, Kaczora Donalda, Myszki Miki, Smerfów i wielu innych postaci. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszy strój ,,Moja ulubiona postać z bajki”, w którym wzięło udział 61 uczniów. 8 listopada dzieci prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek. Jury w składzie: M.Kaszuba, F.Bilewska, M.Chruścińska i M.Bachorska przy ocenie strojów wzięło pod uwagę: pomysł i oryginalność i wyłoniło zwycięzców konkursu. Dyrektor Mirosława Ruta i Dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyły laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom dyplomy. Pamiętajmy, że bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Bardzo dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

,,Poezja jest rodzajem muzyki, trzeba ją słyszeć by móc o niej sądzić” Wolter. W dniu 3 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VIII. W konkursie udział wzięło 33 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: dyrektor Jolanta Mączyńska, Marzena Chruścińska i Monika Kaszuba oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcja i interpretacja i wyłoniło zwycięzców konkursu. W kategorii klas I – III, pierwsze miejsce zajęła Nikola Sygocka ucz. kl.II B, drugie miejsce Jan Załęski ucz. kl. I A/I, a trzecie miejsce Lena Marszałek ucz. kl.III B. W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Natalia Fokt ucz. kl. VII A. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Bardzo dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu rodzicom i wychowawcom, a uczestnikom życzę dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,BARWY JESIENI” 

,,Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” Albert Camus. W dniu 20 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Barwy jesieni”.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. W konkursie udział wzięło 39 uczniów naszej szkoły. Prace uczniów były przepiękne, toteż jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. Oceniając prace uczniów jury wzięło pod uwagę: samodzielność, pomysł, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców. Pani dyrektor Mirosława Ruta i pani dyrektor Jolanta Mączyńska wręczyły laureatom piękne książki i dyplomy. Wszystkim wychowawcom i uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach !!! Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Radomiu ul. Długojowska 6