Klub Szkolnego Wolontariatu "Pomocna Dłoń"

Koordynator Szkolnego Wolontariatu – Magdalena Ślifirczyk

 

,,Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce”

W naszej szkole działa Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu ,,Pomocna dłoń”, który jest zrzeszony w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży ,,Arka” w Radomiu. Historia jego założenia wiąże się z czasami gimnazjum nr 10, gdzie koordynatorkami były panie: Izabela Zagrodnik oraz Katarzyna Witczak. Obecnie w PSP nr 10, mieszczącym się w ZSP nr 3 w Radomiu koordynatorką Szkolnego Klubu Wolontariatu jest p. Magdalena Ślifirczyk.

Nasza szkoła włączyła się w działalność wolontariacką, upatrując w niej wartościowy element wychowania i edukacji. Nasi wolontariusze przestrzegają KARTY ETYCZNEJ WOLONTARIUSZA, która jest nieformalnym kodeksem postępowania wolontariackiego, wskazującym na reguły i normy.

Do klubu należą uczniowie, którzy chcą być wolontariuszami.
Wolontariat jest świadomą, dobrowolną działalnością, podejmowaną na rzecz innych, wykraczającą poza więzi rodzinno – przyjacielsko – koleżeńskie. Są to ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach oraz schroniskach dla zwierząt. Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebna jest nasza pomoc.

Prowadzimy również stronę na Facebooku, do polubienia której serdecznie zapraszamy.

Jesteśmy KLUBEM ROKU 2016 i 2017!

Kwesta na rzecz ochrony Cmentarza Rzymskokatolickiego

Śladem lat ubiegłych 30 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Ślifirczyk, Flawii Bilewskiej, Marii Wideńskiej wzięli udział w kweście zorganizowanej przez  Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego, która odbyła się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego…

Akcja Wolontariacka ,,Kosteczka dla pieseczka”

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim oraz przedszkolem śladem ubiegłego roku organizuje zbiórkę żywności dla zwierząt Radomskiego Schroniska…

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Radomiu ul. Długojowska 6