Programy

Programy i projekty realizowane w naszej szkole:

Marzec 2024

#AktywnaTablica

Narodowy Dzień Gramatyki to coroczne święto obchodzone 4 marca, które ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie poprawnej i precyzyjnej komunikacji w języku pisemnym i mówionym. Dziś w naszej szkole uczniowie świętowali ten dzień sprawdzając swoja wiedzę między innymi za pomocą programów komputerowych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Luty 2024

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy 3a/i oraz uczeń klasy 3c podczas zajęć dodatkowych pracowali z długopisami 3D. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii uczniowie uczyli się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczyli swoje umiejętności manualne.
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła może pochwalić się nowym nabytkiem. Są to długopisy 3D. Uczniowie klasy 5a korzystali z nich jako pierwsi na zajęciach koła informatycznego. W trakcie zajęć wykorzystywany był sprzęt zakupiony w ramach ,, Laboratorium przyszłości”.

Styczeń 2024

#AktywnaTablica

WARSZTATY ,,BĄDŹ BEZPIECZNY PODCZAS FERII ZIMOWYCH” W KLASIE III B i III C. ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. W warsztatach ,,Bądź bezpieczny podczas ferii zimowych” wzięły udział uczniowie klasy III B i III C. Pierwsza część warsztatów odbyła się w pracowni informatycznej, gdzie uczniowie projektowali pejzaż zimowy w programie Paint. Druga część warsztatów odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania się w różnych sytuacjach podczas ferii zimowych, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, ćwiczenia i wykonali pracę plastyczną. Dalsza część warsztatów odbyła się w sali lekcyjnej gdzie uczniowie w programie Word Word rozwiązywali quizy i zagadki na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Teraz już uczniowie mogą bezpiecznie spędzać ferie zimowe, czego i Wam z całego serca życzymy. Do zobaczenia po feriach !!! #Aktywnatablica Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta, Małgorzata Drab- Zawisza Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!
 

Grudzień 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Klasa 5a pragnie złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne przesyłając muzyczną kartkę. Film nagrany został z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu ,,Laboratorium przyszłości” 

#laboratoriumprzyszlosci

Listopad 2023

#AktywnaTablica

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ciekawych inicjatywach, które przybliżyły im tę tematykę. Oprócz quizów i gier edukacyjnych, stworzone zostały kąciki praw dziecka, klasowe plakaty, gdzie uczniowie umieszczali swoje hasła lub przesłania. Oczywiście nie zabrakło również zabaw ruchowych, dzięki którym ten dzień zostanie zapamiętamy na długo.

#AktywnaTablica

Uczniowie klas 1-3 włączyli się do akcji „BohaterON w Twojej Szkole”. To część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!
Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

#LaboratoriaPrzyszłości

9 listopada uczniowie klasy 5a na zajęciach koła informatycznego uczyli się korzystać z gimbala. Nagrali swój pierwszy filmik. Zapraszam do obejrzenia. Sprzęt zakupiono w ramach projektu ,, Laboratorium przyszłości” 

#laboratoriaprzyszlosci

#AktywnaTablica

Dzień Postaci z bajek w klasie 2c interaktywnie
#AktywnaTablica

#AktywnaTablica

Ćwiczymy sylaby. Lekcja języka polskiego dla cudzoziemców. 

#AktywnaTablica

Październik 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

W pażdzierniku klasa 5a na zajęciach koła informatycznego uczyła się podstaw programowania z wykorzystaniem tabletów i gier ,,Scottie Go”. Uczniowie dobrze się bawili, a jednocześnie pogłębiali swoją wiedzę. Gry o tablety zakupiono w ramach projektu ,,Laboratorium przyszłości”.

Wrzesień 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

W czwartek na zajęciach koła informatycznego klasa 5a uczyła się programować roboty Photony zakupione przez szkołę w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci

Kwiecień 2023

#AktywnaTablica

W dniach 17.04-21.04 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Mały Samorząd Uczniowski pt. „Tydzień Państw Europejskich”. Przedstawiciele klas losowali nazwę państwa, a następnie wspólnie z wychowawcami poznawali ciekawostki o wybranych krajach w ciągu całego tygodnia. Aktywności były bardzo różnorodne  – nie zabrakło prac plastycznych związanych tematycznie z wylosowanym państwem, nauki piosenek, pokazów mody, poszerzania wiadomości dzięki prezentacjom multimedialnym oraz grom on-line. Uczniowie mieli również okazję przenieść się do wybranego państwa za pomocą Google Street View. 

#LaboratoriaPrzyszłości

Dziś klasa 5ai na zajęciach koła informatycznego prowadzonych przez panią Annę Śliwińską uczyła się projektować obiekty 3d w programie Tincercad. Tworzone były między innymi projekty zawieszek do sali 204. Czekamy na wydruki. Wykorzystywany był sprzęt zakupiony w ramach #laboratoriumprzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy 2a/i pod opieką p. Anety Bukalskiej, w ramach zajęć rozwijających kompetencje poznawcze, doskonalili swoje umiejętności z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii. Wykonali oni samodzielnie projekty swoich breloków z imionami w aplikacji Tinkercad, które następnie wydrukowali za pomocą drukarki 3D. Kolejne projekty w drodze.

Marzec 2023

#AktywnaTablica

WARSZTATY ,,TAJEMNICE TEATRU” W klasie OP 1-3 ,,Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postacie latają, mrówka jest wielkości słonia, kwiaty mówią i śpiewają”. 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to obchodzone jest od 1961 roku i ma na celu wymianę informacji na temat teatru, zwiększenie współpracy ludzi teatru oraz podkreślenie roli teatru w życiu codziennym. Z tej okazji uczniowie oddziału przygotowawczego 1-3 uczestniczyli w warsztatach ,,Tajemnice teatru” podczas których poznali historię teatru, różne jego rodzaje, zasób słownictwa związanego z teatrem. Opowiadali również o swoim teatrze na Ukrainie, a także oglądali różne rekwizyty w komputerze. Na zakończenie warsztatów wykonali pracę plastyczną. Warsztaty ,,Tajemnice teatru” poszerzyły ich wiedzę i zasób słownictwa o teatrze oraz zachęciły do obejrzenia sztuki teatralnej. Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

#AktywnaTablica

Dzień Matematyki oraz liczby π. W tym tygodniu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w innej odsłonie zajęć matematycznych. Udział w zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Podczas zajęć wykorzystywane były aplikacje multimedialne w ramach programu #AktywnaTablica, które urozmaicały ten dzień.

#AktywnaTablica

Lekcja religii w klasie 2b. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem TIK i sprzętu zakupionego w ramach programu ,,Aktywna Tablica”.
#aktywnatablica

#AktywnaTablica

WARSZTATY CZYTELNICZE ,, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY” W KLASIE II B i OP 1-3 ,,Jeśli potrafisz porzucić pisanie, porzuć je. Jeśli nie potrafisz, jesteś pisarzem”. 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1986 roku. Celem święta jest promowanie swobodniejszej wymiany twórczości ponad wszystkimi konfliktami narodowymi. Z tej okazji uczniowie klasy II b i OP 1 -3 uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się ile wysiłku ze strony pisarza, wydawcy, ilustratora trzeba włożyć aby powstała książka. Uczniowie przypomnieli sobie nazwiska pisarzy i poetów polskich, które wyszukiwali w diagramie oraz wykonali pracę plastyczną. Uczniowie obejrzeli także film jak powstaje książka. Podczas warsztatów Uczniowie zrozumieli, że niełatwo być pisarzem oraz że pisarstwo sprawia ogromną przyjemność, a powstałe książki mogą przynieść radość, pocieszenie i ukojenie. Marzena Chruścińska i Ewa Kapusta Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

#AktywnaTablica

CYFROWY DIALOG – Projekt edukacyjny „Zdolni Odkrywcy”. Miło nam poinformować, że uczniowie klas OP 1-3 i 4 -6 wraz z wychowawcami wzięli udział w projekcie Edukacyjnym pt.,,Zdolni Odkrywcy” z wykorzystaniem metody STEM. To działanie służące integracji społeczności polskiej i ukraińskiej. Za nami pierwszy cykl dziesięciu spotkań. Jednym z tematów zajęć były ,,Roboty i sztuka”. Podczas lekcji uczniowie pracowali aktywnie, angażując się we wszystkie działania tj. ćwiczyli kompetencje językowe, rozwijali umiejętności komunikacyjne. Spotkania prowadzone były w dwóch językach – polskim i ukraińskim – przez wyjątkową parę edukatorów z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą! Do udziału w zajęciach wykorzystaliśmy tablice interaktywne oraz komputer z dostępem do internetu.

Luty 2023

#AktywnaTablica

WARSZTATY CZYTELNICZE ,,BAJKI I BAŚNIE W ZIMOWEJ SZACIE” W KLASIE 1-3 OP. ,,Życie odbija się w baśniach. Ale odbicie jest zawsze odwrócone dlatego baśnie kończą się szczęśliwie”. W dniu 3 lutego uczniowie z Oddziałów Przygotowawczych 1 – 3 uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Tematem były ,,Bajki i baśnie w zimowej szacie”. Uczniowie przenieśli się do krainy lodu – wysłuchali baśni o Królowej Śniegu, dowiedzieli się jakie zwierzęta żyją na Antarktydzie. Zaprojektowali żyjące tam zwierzęta: pingwiny i niedźwiedzie polarne. Kolorowali kolorowanki z baśni o Królowej Śniegu. Dzięki wykorzystanym środkom multimedialnym obejrzeli film na temat pracy badaczy na stacji polarnej. Warsztaty pozwoliły im poszerzyć wiedzę na temat Antarktydy, zwierząt tam żyjących a także poznać nieznane do końca obszary naszej planety. Marzena Chruścińska i Ewa Kapusta Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!

#AktywnaTablica

REALIZACJA PROJEKTU ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY ,,W KLASIE II B, IIC i OP 1-3” ,,Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja milczącym malarstwem” Malarstwo jest bardzo istotnym aspektem ludzkiej działalności i wrażliwości. By zrozumieć malarza należy bardzo uważnie patrzeć na jego obrazy. Aby bliżej poznać wybitnych malarzy polskich i europejskich uczniowie klasy II B i II C uczestniczyli w realizacji projektu ,,Z kultura mi do twarzy” w bibliotece szkolnej. Realizowany był Moduł ,,W krainie muz” a temat brzmiał ,,Mistrzowie pędzla”. Uczniowie poznali nazwiska i dzieła wybitnych malarzy polskich i europejskich na przestrzeni dziejów, wyszukiwali informacje o nich w internecie i czasopismach im poświęconych, obejrzeli piękne albumy o malarzach. Następnie tworzyli obrazy, reprodukcje oraz nadawali im tytuły wg własnych pomysłów. Realizacja projektu i tematu ,,Mistrzowie pędzla” bardzo podobała się uczniom. Wyzwoliła w nich kreatywność, pomysłowość oraz nauczyła ich wrażliwości na piękno sztuki i otaczającego ich świata. Marzena Chruścińska i Ewa Kapusta i Małgorzata Drab -Zawisza Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Styczeń 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Zadania stacyjne z wykorzystaniem Photona na zajęciach dodatkowych z uczniami klasy 2a/i oraz 2c. Dzięki wykorzystaniu robotów edukacyjnych uczniowie mają większą motywację do pracy i wykonywaniu kolejnych zadań.
 
 
 

#AktywnaTablica

REALIZACJA PROJEKTU ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY” W ODDZIAŁACH PRZYGOTOWAWCZYCH 1 – 3 ,,Nigdy nie dowiesz się jak wspaniałe jest twoje rodzinne miasto, dopóki nie wyjedziesz na chwilę” Radom – nasze rodzinne miasto jest drugim co do wielkości w województwie mazowieckim liczącym ponad 200 tys. mieszkańców. By dowiedzieć się więcej o Radomiu i jego historii uczniowie Oddziałów Przygotowawczych 1 -3 uczestniczyli w realizacji projektu ,,Z kulturą mi do twarzy” w bibliotece szkolnej. Realizowany był Moduł 2 ,,Tu jest moje miejsce”, a temat modułu brzmiał ,,Moje miasto – moja duma” Uczniowie zostali zapoznani z historią Radomia, jego herbem, flagą i władzami miasta. Poznali literaturę o tematyce regionalnej, oglądali albumy z zabytkami Radomia, projektowali pocztówkę Radomia, kolorowali jego herb. Dzięki wykorzystanym narzędziom multimedialnym oglądali herb Radomia na wielu zabytkach w mieście. Udział uczniów w projekcie pozwolił im poszerzyć swoją wiedzę o Radomiu oraz uświadomił, że Radom ma piękne zabytki, parki, wspaniałą architekturę kościołów oraz niepowtarzalny urok dla tych, którzy spędzili tu swoje dzieciństwo i młodość. Marzena Chruścińska i Ewa Kapusta Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!
 
 
 
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Wyścigi photonów zdominowały zajęcia koła informatycznego. Uczniowie klasy 5a programowali, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach #laboratoriumprzyszłości

#AktywnaTablica

WARSZTATY TEMATYCZNE ZAKOPANE – ZIMOWA STOLICA POLSKI. KRAKÓW – SKARBY WAWELU W KLASIE II B i II C. ,,Podróżowanie to jedyna rzecz, którą kupujesz i sprawia, że stajesz się bogatszy”. Zwiedzanie świata i Polski to lepsze niż najpiękniejszy sen – tak twierdzą niektórzy dla których pasją jest podróżowanie. O tym, jak piękna jest nasza Polska, a zwłaszcza nasza stolica zimowa – Zakopane oraz Kraków mogli się przekonać uczniowie klasy II b i II c, którzy uczestniczyli w warsztatach tematycznych ,,Zakopane – zimowa stolica Polski. Kraków – skarby Wawelu” w dniu 18 stycznia w bibliotece szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Zakopanem i Krakowie, wysłuchali legendy o Kraku, wykonywali różne ćwiczenia tematycznie związane z warsztatami zarówno w bibliotece szkolnej jak i w klasie. Na zakończenie powstały piękne prace plastyczne. Aby lepiej poznać kulturę tego regionu uczniowie przynieśli różne rekwizyty z Zakopanego i Krakowa bowiem swoista kultura tych miejsc, gwara, stroje góralskie, tradycje regionalne, działające tam zespoły i kapele sprawiają że są one niepowtarzalne. Uczniowie klasy II b i II c uczestnicząc w warsztatach poszerzyli swoją wiedzę na temat Zakopanego i Krakowa, ale przede wszystkim zrozumieli by żyć należy podróżować. Podróżowanie uczy bowiem skromności, a człowiek widzi jak niewiele miejsca zajmuje w otaczającym go świecie. Marzena Chruścińska i Ewa Kapusta i Małgorzata Drab -Zawisza Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć !!!
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Uważność z Photonem. Uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne. Dzieciom towarzyszył robot edukacyjny Photon, który losował zadania do wykonania.

#LaboratoriaPrzyszłości

Klasa 1b w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” korzysta z klocków KORBO. Klocki KORBO znalazły ogromne uznanie i zainteresowanie u uczniów z klasy 1 b. Dzieci nie mogą się doczekać dnia, w którym projektują, budują najróżniejsze konstrukcje, a później wprawiają je w ruch. Zajęcia z wykorzystaniem tych klocków są wielowymiarowe, ponieważ uruchamiają wyobraźnię, logiczne myślenie, doskonalą sprawność manualną oraz uczą współpracy w zespole. Na tych zajęciach nauczyciel miał możliwość obserwowania uczniów – ich zaangażowania, zapału, pomysłowości, zgodności, relacji z rówieśnikami. Wszystkie pomoce dydaktyczne umożliwiły uczniom w praktyczny sposób doskonalić naukę:
– czytania ( szczególnie przydatne są dla uczniów mających trudności z nabywaniem tej umiejętności),
– liczenia ( układanie działań na dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 20, porównywanie wyników w parach).
Wykorzystywanie tych pomocy dydaktycznych znacząco uatrakcyjnia zajęcia. Rozbudza ciekawość poznawczą uczniów. Pozwala poprzez praktyczne działanie nabywać, doskonalić i utrwalać wiedzę.

#AktywnaTablica

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie klasy 2a/i korzystają z programów edukacyjnych zakupionych w ramach programu Aktywna Tablica oraz tablicy interaktywnej. Jest to atrakcyjna forma rozwijania i doskonalenia umiejętności uczniów podczas zajęć.

#LaboratoriaPrzyszłości

Klasa 8ai na dzisiejszej lekcji informatyki uczyła się programowania. Korzystali z tabletów i gier ,,Scottie go” zakupionych w ramach #laboratoriaprzyszłości

Grudzień 2022

#LaboratoriaPrzyszłości

Nasi uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych korzystają z nowoczesnych technologii. Ćwiczymy logiczne myślenie z wykorzystaniem gry edukacyjnej ,,Scottie Go!”, a przerwę śródlekcyjną prowadzi Photon organizując wspólnie z uczniami zabawę ruchową „Zamrażaniec”, który ćwiczy reakcję na określony sygnał. Ponadto Photon bardzo lubi poprawnie wykonane zadania – wówczas wyraża aprobatę, a nasi uczniowie mogą go pogłaskać.

 

#AktywnaTablica

„Trasa Świętego Mikołaja, czyli w zimowym Labiryncie”. Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 2b mieli za zadanie zaprojektować zimową postać w programie Paint. Uczniowie tworzyli m.in bałwanki, aniołki, śnieżynki oraz mikołaje. Kolejny etap zajęć to przejście w wyznaczonym czasie lodowego labiryntu, który prowadził do Domku Świętego Mikołaja. Uczniowie korzystali z programu multimedialnego wydawnictwa Nowa Era.
 

#AktywnaTablica

Lekcja języka angielskiego w klasie 2b. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem TIK i sprzętu zakupionego w ramach programu ,,Aktywna Tablica”.

#AktywnaTablica

Zajecia dodatkowe uczniów klasy trzeciej – zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem TIK i sprzętu zakupionego w ramach programu ,,Aktywna tablica”.
 

#AktywnaTablica

Biega, krzyczy pan Hilary: „Gdzie są moje okulary?”…
W piątek, 9 grudnia uczniowie /aktorzy z koła teatralnego wystąpili dla kolegów z klas 1-3. Przygotowali krótkie przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt.: ,,Okulary”. Uczniowie podczas przygotowań do występu korzystali z tablicy interaktywnej, na której został wyświetlony tekst wiersza. W roli pana Hilarego wystąpił Antoś narratorem była Nikola. Nad całością czuwały panie: Katarzyna Pałgan, Ewa Kapusta, Monika Kaszuba, Marzena Chruścińska. Występ przypadł do gustu szczególnie pierwszakom, którzy poprosili o bis. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

#AktywnaTablica

UDZIAŁ KLASY 2 B W INTERDYSCYPLINARNYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM DLA DZIECI MIGU MIG. Uczniowie klasy 2b podczas zajęć dodatkowych biorą udział w projekcie edukacyjnym Migu Mig. Jednym z celów projektu jest budowanie świadomości oraz kompetencji związanych z polskim językiem migowym wśród dzieci słyszących. Zajęcia otwierają dzieci na świat osób niepełnosprawnych, uczą wyrażać emocje ciałem, w tym mimiką. Rozwija się ich tolerancja, empatia oraz chęć niesienia pomocy innym. W trakcie warsztatów wykorzystujemy tablice interaktywne znajdujące się w naszej sali, a co najważniejsze usprawniana jest motoryka mała, dzięki ciągłej pracy rąk i palców oraz koordynacja wzrokowo – ruchowa. Uczniowie doświadczają samych pozytywnych emocji, co prezentują załączone zdjęcia oraz krótkie nagranie z zajęć. Dziś uczniowie uczyli się w języku migowym kolędy ,,Cicha Noc”. Zapraszamy do obejrzenia.
 

#AktywnaTablica

Na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystujemy sprzęt i programy multimedialne zakupione w ramach programu rządowego aktywna tablica – dziś ćwiczenia ortograficzne. Zaangażowanie uczniów maksymalne

#AktywnaTablica

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” Uczniowie klas 1b, 1c, 2ai, 2b, 2c oraz 3ai, 3b w roku szkolnym 2022/2023 realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Dzięki udziałowi w projekcie uczennice i uczniowie mają szansę zaprzyjaźnić się z matematyką i uświadomić sobie, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia i otacza nas na co dzień. Oprócz kompetencji matematycznych, projekt rozwija podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, a także inicjatywność i przedsiębiorczość. Za nami zrealizowane dwa pierwsze moduły: matematyka na drodze oraz matematyka u krawca. Podczas realizacji modułów dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach: rozpoznawały znaki drogowe wokół szkoły, mierzyły się za pomocą miarek krawieckich, linijek, kredek, uzupełniały karty pracy. Wykorzystując tablice multimedialne, które znajdują się w salach lekcyjnych oglądały filmy instruktażowe/ edukacyjne przesłane przez wydawnictwo Mac, jednocześnie realizując program „Aktywna Tablica”.
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Grudzień to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, a w naszej klasie podczas zajęć tworzymy przy pomocy klocków świąteczne ozdoby #LabolatoriaPrzyszłości w klasie 1c.

Listopad 2022

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy 2a/i podczas kółka naukowego rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia wykorzystując w tym celu ,,Scottie Go!” Dzięki połączeniu niesamowitych przygód, łamigłówek nauka programowania była dla dzieci świetną zabawą.

#LaboratoriaPrzyszłości

Klasa 5a dziś na lekcji informatyki uczyła się programowania. Korzystali z tabletów i gier zakupionych w ramach #laboratoriaprzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

Dziś na zajęciach koła informatycznego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela – Anny Śliwińskiej, uczyli się podstaw programowania za pomocą sprzętu zakupionego w ramach #laboratoriaprzyszłości. Korzystali z gry ,,Scottie Go” oraz tabletów z zainstalowanymi dedykowanymi aplikacjami.

#LaboratoriaPrzyszłości

Listopad to czas na nadawanie poznanym cyfrom kształtów za pomocą klocków w różnych konfiguracjach. #LaboratoriaPrzyszłości w klasie 1c

Październik 2022

#LaboratoriaPrzyszłości

W październiku doskonalimy liczenie i wykorzystujemy klocki jako liczmany podczas lekcji matematyki w klasie 1c.

Wrzesień 2022

#LaboratoriaPrzyszłości

Wrzesień to czas integracji i zabawy #LabolatoriaPrzyszłości w klasie 1c.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Radomiu ul. Długojowska 6