Samorząd Uczniowski

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 

 

 

w klasach 4-8:

 

 

 

 

Małgorzata Bachorska

 

 

 

 

Flawia Bilewska

 

 

 

w klasach 1-3:

 

 

 

 

Aneta Bukalska

 

 

 

Joanna Fokt

SAMORZĄD UCZNIOWSKI w 2023/24 roku:


Przewodnicząca szkoły – Karolina Szczepańska z klasy 6a

Zastępca przewodniczącej szkoły – Wiktoria Mazur z klasy 6a

  


Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok 2023/24

Dzień Kobiet z Samorządem Szkolnym klas 1-3

WALENTYNKI 14 lutego

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki- dzień wyrażania sympatii oraz przyjaźni. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 wcielili się w rolę Walentynkowych Listonoszy. Rozdawali uczniom listy, które znalazły się w walentynkowej skrzynce. Uczniowie, należący do Klubu Szkolnego Wolontariatu, pamiętali o pracownikach naszej szkoły, dla których przygotowali walentynkowe pocztówki. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Ponadto uczniowie klas 1-3 z tej okazji tworzyli walentynkowe prace plastyczne, grafiki komputerowe i poznawali ciekawostki dotyczące tego miłego święta.
 

MIKOŁAJKI 6 grudnia

 

Samorząd Szkolny klas 1-3 oraz klas 4-6 przygotowali słodką niespodziankę z okazji Mikołajek nie zabrakło również Mikołaja, który odwiedził uczniów oraz pracowników naszej szkoły.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W KLASACH 1-3

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Właśnie wtedy obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 1-3 przygotował akcję „Pudełko Życzliwości”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 oraz pracownicy szkoły zostali obdarowani dobrym słowem i uśmiechem przez przedstawicieli Samorządu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ciekawych inicjatywach, które przybliżyły im tę tematykę. Oprócz quizów i gier edukacyjnych, stworzone zostały kąciki praw dziecka, klasowe plakaty, gdzie uczniowie umieszczali swoje hasła lub przesłania. Oczywiście nie zabrakło również zabaw ruchowych, dzięki którym ten dzień zostanie zapamiętamy na długo.

DYSKOTEKA SZKOLNA

W dniu 26 października 2023 roku odbyła się dyskoteka w naszej szkole dla klas 4-6. Zabawa trwała od godz.17.00 do 19.00. Dyskoteka przyciągnęła wszystkich, którzy oczekiwali ,,tanecznych pląsów” na parkiecie. Dobra zabawa pozwoliła na zintegrowanie młodzieży uczącej się w naszej szkole. Uczniowie uczestniczący w tanecznej zabawie kolejny dzień w szkole mogli spędzić bez obaw, że zostaną odpytani z wiedzy szkolnej. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w dyskotece szkolnej!

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

29 września 2023 roku w naszej szkole jabłko można było znaleźć w każdej klasie. Wszystko to za sprawą święta tego pysznego owocu. Uczniowie tego dnia przynieśli pyszności wykonane z jabłek, przygotowywali świeżo wyciskany sok z jabłek, tworzyli jabłkowe prace plastyczne oraz inspirowali się tym owocem na zajęciach informatycznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zaprosili uczniów do zabawy, których tematem przewodnim były czerwone, okrągłe jabłuszka.
Uczniowie klas 4-6 wspólnymi siłami przygotowali stoisko z jabłkowymi smakołykami, na którym każdy mógł znaleźć coś dobrego i smacznego dla siebie.

WYCIECZKA DO MANDORII

Mandoria to najwiekszy całoroczny park rozrywki w Rzgowie koło Łodzi. W dniu 24 kwietnia 2023r. po wspaniałe przygody i świetną zabawę do Mandorii wyruszyli uczniowie klas 4-8 naszej szkoły. Korzystali tam z rozmaitych atrakcji, jakie ma do zaoferowania Mandoria: rollercoastery, karuzele, latające helikoptery, pływające gondole, łodzie, gokarty i wiele innych. Uczniowie brali też udział w warsztatach pt. ,,Historia pieniądza”, które zakończyły się samodzielnym wybijaniem monety przez każdego uczestnika. Skąd się biorą pory roku i do czego potrzebna jest zima? Odpowiedzi na te pytania znaleźli oglądając przyrodniczy seans 3D ,,Zaczarowany globus” w kinie sferycznym. W mieście przygód wszyscy bawili się znakomicie, dali się porwać fantazji korzystając z mnóstwa atrakcji. Wycieczka przyniosła wiele wrażeń i niesamowitych emocji. Zapraszamy do galerii zdjęć.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W poniedziałek uczniowie naszej szkoły świętowali ten przemiły dzień. Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował dla swoich kolegów i koleżanek uśmiechnięty prezencik oraz quiz związany z życzliwością. Mamy nadzieję, że życzliwość w naszej szkole będzie trwała nie tylko tego jednego dnia.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Celem przeprowadzonej akcji prozdrowotnej było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował zadania, których tematem przewodnim było jabłko. Dla każdego uczestnika czekały nagrody związane z tym przepysznym owocem. Po zabawie nadeszła pora na poczęstunek (w roli głównej – jabłko). Został on przygotowany dzięki zaangażowaniu rodziców naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wszystko znikało ze stołów w ekspresowym tempie.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Radomiu ul. Długojowska 6